V Prešovskom kraji opravia štyri mosty za 1,85 milióna eur

0
347

(ako) – Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) obnoví štyri mosty v okresoch Prešov, Sabinov, Bardejov a Stropkov za takmer 1, 85 milióna eur s DPH. Pôvodná odhadovaná hodnota zákazky, podľa výsledkov zverejnených vo Vestníku verejného obstarávania, bola zhruba 2,14 milióna eur s DPH. Cestári uzavreli zmluvy s trojicou firiem s najnižšími ponukami.

Zlý stav vo Veľkom Šariši aj Rožkovanoch

Vo Veľkom Šariši (okres Prešov) opraví SÚC PSK mostný objekt na ceste III/3179, ktorého stavebno-technický stav je klasifikovaný v stupni päť ako zlý. Spomedzi jedenástich ponúk predložila víťaznú spoločnosť Izolex Bau, s. r. o., Košice. Odhadovaná cena bola takmer 349-tisíc eur bez DPH, spomínaná firma ponúkla cenu 268-tisíc eur bez DPH.

Rovnaká firma zrekonštruuje aj most v intraviláne obce Rožkovany (okres Sabinov) na ceste III/3188, ktorého stav je rovnako klasifikovaný ako zlý v stupni päť. Hodnota zákazky je viac ako 210-tisíc eur bez DPH, pôvodná odhadovaná cena bola 261-tisíc eur. Do verejného obstarávania sa prihlásilo osem firiem.

Ďalšie sú v okrese Bardejov a v meste Stropkov

Zákazku na stavebné práce na obnovu mosta cez rieku Topľa, ktorý sa nachádza v extraviláne katastra obcí Marhaň a Harhaj (okres Bardejov), získala spomedzi šiestich ponúk spoločnosť Metrostav DS, a. s., Bratislava. Firma predložila ponuku v hodnote 372-tisíc eur, čím znížila pôvodne odhadovanú sumu o zhruba tritisíc eur. Mostný objekt je klasifikovaný rovnako piatym stupňom zlého technického stavu.

Posledný most je v meste Stropkov na ceste III/3581 a jeho stav je takisto klasifikovaný ako zlý. Jeho opravu zabezpečení spoločnosť Dopravné staviteľstvo Bardejov, s. r. o., ktorá ponúkla, že most opraví za 686-tisíc eur, čo bola najvýhodnejšia ponuka spomedzi deviatich ponúk. Pôvodne odhadovaná celková hodnota zákazky bola 792-tisíc eur.

Foto: pk