V Sabinove pribudli parkovacie miesta

0
391
V Sabinove pribudli parkovacie miesta
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

(ako) – Mesto Sabinov dlhšiu dobu zápasí s nedostatkom parkovacích miest, podobne ako iné samosprávy. Vlani v lete zaviedli na Námestí slobody zmenu režimu parkovania, ktorou sa obmedzila maximálna doba státia na 1 hodinu.

Zvýšila sa tak obrátkovosť parkovania na námestí a vytvoril sa priestor aj pre návštevníkov centra mesta a zákazníkov prevádzok. Ako mesto Sabinov na svojej webovej stránke informovalo, zároveň bolo potrebné hľadať nové parkovacie miesta určené na dlhodobejšie státie.

Vytvorili 49 parkovacích miest

Priestor sa naskytol na Ul. 17. novembra, kde sa využila dostatočne široká cesta na pozdĺžne parkovanie vozidiel a zároveň ostala zachovaná obojsmerná komunikácia. Na predmetnej ulici, ktorá je blízko centra mesta, tak vzniklo 49 nových parkovacích miest. Ukazuje sa, že takéto riešenie zároveň prispieva k zníženiu rýchlosti vozidiel, čo znamená zvýšenie bezpečnosti na danej ceste. Týka sa to najmä áut, ktoré sa chcú vyhnúť svetelnej križovatke a svojou rýchlou jazdou ohrozujú iných účastníkov cestnej premávky.

Zmena trvalého dopravného značenia bola vypracovaná dopravným inžinierom, konzultovaná a odsúhlasená na dopravnom inšpektoráte a povolená cestným správnym orgánom. Vedenie mesta verí, že táto zmena prispeje k zlepšeniu dopravnej situácie a skvalitní prístupnosť parkovania pre obyvateľov a návštevníkov Sabinova.

Foto: pk

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín