V ZŠ Mirka Nešpora sa neučili ani dnes

0
722
Z dôvodu opatrení súvisiacich s výskytom ochorenia COVID-19 bude prevádzka ZŠ Mirka Nešpora prerušená do 13.9.2020. Nástup do školy 14.9.2020 /pondelok/. Výučba bude prebiehať dištančnou formou - podľa usmernenia vyučujúcich daných predmetov a triedneho učiteľa.

(ako) – Vyučovanie na Základnej škole Mirka Nešpora je od piatku prerušené. Dôvodom je fakt, že jedna z učiteliek bola pozitívna na Covid-19. Testovaním v piatok prešlo všetkých 63 zamestnancov školy. Pozitívna je aj ďalšia učiteľka.

Riaditeľ školy Jaroslav Bizub zatiaľ nevie, čo bude nasledovať a či sa testom budú musieť podrobiť aj žiaci, ktorých je v škole 496. Čaká na usmernenie z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Kým prvá učiteľka neprišla do kontaktu so žiakmi, lebo bola v škole len počas príprav školského roka, teda v čase od 24. do 28. augusta, druhá sa nakazila pravdepodobne od nej, lebo majú spoločný kabinet. Tá však už bola prvé dva dni školského roka v kontakte aj so žiakmi a tak je pravdepodobné, že ich budú tiež testovať.

Rodičov informuje o vývoji situácie vedenie školy na svojej webovej stránke a cez elektronické žiacke knižky.

 

Ilustračné foto: archív ZŠ M. Nešpora