Vo Veľkom Šariši si môžete požičať verejný bicykel

0
779

Verejné bicyklovanie je vo svete, v moderných samosprávach, veľmi úspešné. Ľudia zdieľajú verejné bicykle a šetria tak svoj čas, životné prostredie i svoje peniaze. Firma Antik Telekom ponúka túto možnosť v šiestich mestách na Slovensku a medzi nimi je aj Veľký Šariš!

Bikesharing dostal vo Veľkom Šariši reálny rozmer, prevzali prvú várku bicyklov od partnera spoločnosti ANTIK Telecom. „Verím, že sa nám podarí čoskoro spustiť aj zdieľanie horských elektrobicyklov a turizmus, nielen na hrad, môže získať iný a dostupnejší rozmer,“ informoval primátor mesta Viliam Kall.

Voľné verejné bicykle si nájdete na niekoľkých miestach

Firma Antik Telekom chodí do východoslovenských aj západoslovenských miest a rozpráva sa s vedeniami, ktoré majú záujem o spoluprácu v tejto oblasti. „Investujeme do bicyklov a komunikujeme so samosprávou, či  má zmysel prevádzkovať túto službu v danom meste. Z hľadiska prevádzky je to už potom veľmi jednoduché. Nájdete si v aplikácii najbližší voľný bicykel, cez aplikáciu si ho odomknete, jazdíte a ukončíte jazdu zase na území mesta  i v katastri mesta Veľký Šariš. V tomto prípade a tým pádom si môžete buď skrátiť cestu, alebo dostať sa niekde, kde by ste sa inokedy nedostali, a plus navyše k tomu, že už to nie je iba Veľký Šariš, ale je to už viac miest na východe. Momentálne sme v Košiciach, Poprade, Trebišove, Moldave. O chvíľku budeme vo Svidníku, Vranove, Humennom, Michalovciach a verím, že aj v Sabinove a v Prešove tento rok. Tak môžete nastúpiť aj tak, že sa odveziete vlakom na stanicu vo Veľkom Šariši na bicykli, pôjdete vlakom povedzme do práce do Košíc, v Košiciach vystúpite, nájdete si taký istý bicykel na ulici a odveziete sa do práce alebo späť. Takže verím, že týmto malým spôsobom dokážeme uľahčiť ľuďom život, takýmto príjemným spôsobom najmä v dobrom počasí,“ povedal Peter Blaas zo spoločnosti Antik Telekom.

Text a foto: (ver)