Výbeh pre psov na Šváboch vylepšili

0
294

(ako) – Priestranstvo na sídlisku Šváby, ktoré slúži ako výbeh pre psov, má za sebou obnovu pôdneho krytu a trávnatého porastu. Štvornohí miláčikovia sa vo vylepšenom výbehu budú môcť hrať už o niekoľko týždňov.

V areáli na okraji sídliska Šváby je síce všetko pripravené, ale spolupracovať musí aj príroda. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Tomeka, stará zhutnená pôda už neslúžila svojmu účelu a nemohla na nej vyrásť nová tráva.

„Pracovníci Technických služieb mesta Prešov prevzdušnili pôdny kryt trávnou frézou a odstránili nadzemnú časť starého porastu s minimálne trojcentimetrovou vrstvou pôdy. Plochu vyrovnali a odstránili z nej nerovnosti a kamene. Následne bolo vrchných 15 až 20 cm pôdy skultivovaných, výsledkom čoho bola ideálna pôda. Po jej zarovnaní pracovníci spevnili povrch valcovaním a vytvorili tak pevnejšiu plochu pripravenú na založenie trávnika,“ uviedol Tomek.

Zamestnanci technických služieb za dva dni vo výbehu zrevitalizovaných približne 300 m² plochy pôdy, do ktorej bolo zapracované nové trávne osivo. Celá plocha musí zostať niekoľko týždňov uzavretá, aby sa nový trávnik dobre ujal.

Dočasná uzávierka areálu je potrebná, aby mohlo toto priestranstvo čo najdlhšie slúžiť všetkým návštevníkom a ich štvornohým miláčikom.

Foto: presov.sk