Zamestnancom v sociálnych službách dala župa odmeny

0
455

(ako) – Prešovský samosprávny kraj rozdelil 1,5 milióna eur zamestnancom 25 zariadení sociálnych služieb vo svojej pôsobnosti. Odmeny z dvoch zdrojov im vyplatil k mesačnej mzde v decembri. V priemere ide o tisíc eur na jedného zamestnanca.

„Tento rok bol pre zamestnancov sociálnych zariadení obzvlášť náročný. Pandémia Covid si vyžiadala ich nasadenie na dvesto percent. Viacerí z nich zostali na dlhší čas odlúčení od svojich rodín a v izolácii sa starali o prijímateľov sociálnych služieb. Čo samozrejme nebolo vôbec ľahké. Preto som rád, že sme sa mohli týmto zamestnancom, či už zdravotným sestrám, opatrovateľkám, sociálnym pracovníčkam, upratovačkám, ale aj kuchárkam a všetkým ostatným zamestnancom, aspoň takýmto spôsobom poďakovať za ich prácu,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský s tým, že boj s koronavírusom sme ešte zďaleka nevyhrali, preto je potrebné zamestnancov v sociálnej sfére motivovať.

Podľa tlačovej referentky prešovskej župy Lei Heilovej, v priemere dostal každý zamestnanec 550 eur. Z rozpočtu krajskej samosprávy išlo na tento účel celkovo 750-tisíc eur. Okrem toho boli zamestnancom vyplatené aj odmeny Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny za prvú vlnu koronavírusu.

Medzi viac ako 1400 zamestnancov svojich zariadení sociálnych služieb PSK rozdelil ďalších 750-tisíc eur. Každému zamestnancovi tak v decembri pribudlo k výplate celkovo priemerne tisíc eur.

Prešovský samosprávny kraj vyplácal zamestnancom svojich zariadení sociálnych služieb odmeny už aj počas prvej vlny koronavírusu. V júni prešovská župa rozdelila finančné prostriedky vo výške 940-tisíc eur vrátane odvodov.

Ilustračné foto: flickr.com