Zaočkovali už vyše 450 zamestnancov sociálnych služieb

0
341
Ilustračné foto: TASR/AP

(ako) – Personál zariadení sociálnych služieb sa naďalej očkuje proti Covidu-19. V zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja vakcínu dostalo už takmer 32 percent personálu. Do stredy 21. 1. 2021 bolo zo 1 422 zamestnancov v 25-ich zariadeniach sociálnych služieb v Prešovského samosprávneho kraja (PSK) zaočkovaných 453 ľudí.

Využili vakcinačné centrá v nemocniciach v Prešove, Humennom a Poprade. V nich zaočkovali 305 zamestnancov. Ďalších zaočkovali v nemocniciach v Starej Ľubovni, Bardejove, Svidníku a v Snine.

Ako informovala hovorkyňa prešovskej župy Dáša Jeleňová, doteraz túto možnosť využili Domov pre seniorov Stará Ľubovňa, DSS Legnava, Senior dom Svida, DSS Brezovička a DSS Sabinov. Celkovo skupinovým očkovaním proti koronavírusu prešlo 148 zamestnancov.

Pripravujú očkovanie klientov

Hovorkyňa Jeleňová zároveň upozornila, že župa sa pripravuje aj na očkovanie prijímateľov sociálnych služieb. Aktuálne monitoruje záujem v jednotlivých zariadeniach, ktoré konzultujú s  ošetrujúcimi lekármi zdravotný stav klientov i možnosť očkovania.

„Podľa predbežných informácií vakcináciu klientov po oficiálnom spustení chce medzi prvými absolvovať CSS Domov pod Tatrami Batizovce a Domov pre seniorov v Starej Ľubovni, kde u klientov evidujú vysoký záujem presahujúci 90 %,“ uviedla hovorkyňa PSK.