Župa zriaďuje špeciálny email pre čakateľov na preočkovanie AstraZenecou

0
479

Prešovský samosprávny kraj eviduje už druhý týždeň zvýšené dopyty ohľadom termínov očkovania druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. Sú od občanov, ktorí sú po očkovaní jej prvou dávkou v termíne 11 a viac týždňov a doteraz im nebola doručená pozývacia SMS na podanie druhej dávky. PSK preto zriaďuje špeciálny email určený pre nahlasovanie ľudí čakajúcich na preočkovanie vakcínou AstraZeneca. V blízkej dobe chce na tento účel sfunkčniť aj vlastný registračný systém.

Prešovská župa intenzívne komunikuje s rezortom zdravotníctva v záležitosti týkajúcej sa podávania druhej dávky vakcíny AstraZeneca obyvateľom, ktorí sú v termíne najmenej
11 týždňov od podania jej prvej dávky a doteraz neobdržali zo štátnej čakárne pozývaciu SMS na preočkovanie. S týmito dopytmi sa občania aktuálne najviac obracajú aj na call centrum, ktoré župa pre potreby podávania informácií o očkovaní zriadila, pričom ide o stovky dopytov denne.

PSK sa iniciatíve rozhodlo zriadiť v tejto súvislosti dočasné emailové konto pre občanov, ktorí sú od podania prvej dávky vakcíny AstraZeneca v termíne 11 a viac týždňov a doteraz im z Národného centra zdravotníckych informácií nebol doručený termín na preočkovanie. Títo občania sa môžu od piatka 21. mája prihlasovať na email: ockovanie_psk@vucpo.sk, kde bude ich dopyt riešený.

V blízkej dobe chce kraj sfunkčniť aj vlastný registračný systém, ktorý bude určený práve občanom čakajúcim na druhý termín podania vakcíny AstraZeneca.

Zriadením dočasného emailového konta a následne registračného systému pre preočkovanie chce prešovská župa promptne vyriešiť akútny problém, ktorý v očkovacej stratégii Slovenska nastal v súvislosti s nedoručovaním pozývacích SMS na podanie druhej dávky vakcíny AstraZeneca.

HARMONOGRAM NAJBLIŽŠIEHO OČKOVANIA VO VKOC PSK:

VKOC Stará Ľubovňa
Mestská športová hala, Tehelná 1, Stará Ľubovňa
piatok 21.5. – zatvorené
pondelok až streda 24. – 26.5. – zatvorené

VKOC Prešov
Športová hala Hotelovej akadémie, Okružná 18, Prešov
sobota 22.5. – AstraZeneca (preočkovanie)
nedeľa 23.5. – Pfizer/BioNtech
08:00 – 18:00 hod.

VKOC Humenné
Telocvičňa Obchodnej akadémie, Komenského 1, Humenné
sobota 22.5. – AstraZeneca (preočkovanie)
nedeľa 23.5. – AstraZeneca (preočkovanie)
08:00 – 17:00 hod.

VKOC Poprad
Telocvičňa SOŠ technickej, Kukučínova 12, Poprad
sobota 22.5. – AstraZeneca (preočkovanie)
nedeľa 23.5. – Pfizer/BioNtech
08:00 – 18:00 hod.

VKOC Bardejov
Telocvičňa SPŠ, Komenského 5
sobota 22.5. – zatvorené
nedeľa 23.5. – zatvorené

Ivana Ondriová
Oddelenie komunikácie a propagácie PSK