Prešov sa zapojí do celosvetovej kampane Hodina Zeme

0
458

Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do projektu HODINA ZEME. Vypnutím verejného osvetlenia v sobotu 27. marca 2021 spoločne pomôžeme upozorniť na globálne otepľovanie, klimatické zmeny, svetelný smog a zmierniť ich dôsledky.

Mesto Prešov sa opäť stane súčasťou Hodiny Zeme s cieľom prispieť k zníženiu negatívnych vplyvov na životné prostredie. Zhasnutím verejného osvetlenia na 60 minút vytvoríme symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty. V sobotu 27. marca 2021 v čase od 20:30 do 21:30 hod. V Prešove vypneme v spolupráci so spoločnosťou O.S.V.O. comp, a. s. 9 858 svietidiel verejného osvetlenia, čo predstavuje úsporu pre mesto 973 kWh. Do celosvetovej kampane sa však obyvatelia môžu zapojiť aj individuálne.

„Na globálne problémy nestačí len upozorňovať, naopak dôležité je aj reálne pomáhať a priložiť ruku k dielu. Chcem preto vyzvať všetkých Prešovčanov, aby sa zapojili do Hodiny Zeme aj vo svojej domácnosti, pretože aj malými činmi môžeme spoločne pomôcť našej planéte,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Zeme, zhasnite a stlmite svetlá v domácnostiach, firmách a pridajte sa tak k miliarde ľudí po celom svete. Dňa 27. 3. 2021 v čase od 20:30 do 21:30 hod. bude vypnuté verejné osvetlenie aj v meste Prešov.

Hodina Zeme je globálnym projektom, ktorého hlavnou myšlienkou je nielen upozorniť na existenciu problémov ako je globálne otepľovanie, klimatické zmeny či znečisťovanie našej planéty, ale zároveň malými skutkami prispievať k riešeniu takýchto problémov s cieľom zvrátiť klimatické zmeny, ale pomôcť ekosystému, planéte a v konečnom dôsledku i sebe.

V rámci tejto najväčšej celosvetovej ekologickej aktivity sa aspoň na pár minút ponárajú do tmy aj také monumenty ako Eiffelova veža v Paríži, socha Krista Spasiteľa v Rio de Janeiro či rímske Koloseum.