Primeranosť opatrení na školách zisťoval minister Gröhling v Prešovskom kraji

0
494

(pv) – Ako školy uplatnili odporúčania na boj proti koronavírusu, či majú dostatok dezinfekcie a ochranných prostriedkov alebo ako žiaci a pedagógovia zvládajú začiatok školského roka v špeciálnom režime – aj to sú informácie, ktoré minister školstva Branislav Gröhling zbieral na ceste po školách na východe Slovenska.

Šéf rezortu školstva dnes navštívil Hotelovú akadémiu Otta Brucknera v Kežmarku. „Chcem zistiť ako sa naštartoval školský rok, aby sme to vedeli vyhodnotiť, či už po obsahovej stránke alebo z pohľadu opatrení, ktoré sa týkajú Covidu-19 a preniesť tieto informácie ďalej na Úrad verejného zdravotníctva SR a ministerstvo zdravotníctva,“ uviedol minister.

Odporúčania pre organizáciu vyučovania

Rezort školstva v úzkej spolupráci s rezortom zdravotníctva pripravil počas letných prázdnin pre jednotlivé školy a školské zariadenia podrobné odporúčania pre organizáciu vyučovania a prevádzku školy počas trvania pandémie koronavírusu. Prvé dva týždne školského roka sú bezpečnostné opatrenia najprísnejšie.

V piatok by mali odborníci zo zainteresovaných rezortov vyhodnotiť prvé dni ich uplatňovania v praxi. „Ak sa budú upravovať podmienky v rámci ďalšieho obdobia, chceme aby tie podmienky boli také, že ich v praxi budeme vedieť realizovať,“ zdôraznil B. Gröhling.

Minister školstva sa následne presunul na Katolícku spojenú školu sv. Mikuláša v Prešove a navštívil tiež Gymnázium sv. Moniky v Prešove a prešovskú pobočku Metodicko-pedagogického centra. Program ministra zajtra pokračoval na školách Košického kraja. Postupne navštívil ZŠ na Družicovej v Košiciach a tri základné školy v Michalovciach.

 

Zdroj: MŠVaV
Foto: MŠVaV