Staňte sa tento rok Mikulášom aj vy

0
328

Tento rok pripadá sviatok štedrosti Giving Tuesday na 30. november. Je to deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Jedinečným spôsobom spája rôzne skupiny ľudí – neziskové organizácie, občianske združenia, firmy, rodiny aj jednotlivcov a povzbudzuje ich k prejavom štedrosti.

Prešovská radnica prišla s výzvou v predstihu a organizačne  tak zapojila do verejnej zbierky pomoci pre ľudí v núdzi.

Prešovčania môžu tento rok v rámci zbierky #GivingTuesday venovať teplé čiapky, rukavice, šály, ktoré zahrejú ľudí v núdzi a tiež trvanlivé potraviny. Ide o pomoc nielen pre dospelých, ale aj pre deti, preto všetky vyzbierané veci a potraviny rozdelíme tak, aby sme potešili aj deti, ktorých rodičia sú v ťažkej finančnej situácii. Vyzbierané čiapky, šály, rukavice a trvanlivé potraviny však potešia a pomôžu aj hendikepovaným ľuďom, dospelým a seniorom.

Zimné čiapky, rukavice, šály alebo trvanlivé potraviny je možné doručiť do 1.12.2021 do kancelárie prvého kontaktu (Jarková ul. 26) alebo kancelárie sociálneho poradenstva (Jarková ul. 24) na MsÚ v Prešove v čase úradných hodín.

Ak máte chuť pomôcť, neváhajte a staňte sa na chvíľku Mikulášom aj vy.

Mestský úrad v Prešove môžete kontaktovať aj v prípade, ak vo svojom okolí poznáte rodinu s deťmi, jednotlivca, osobu ŤZP, osobu v hmotnej núdzi, seniora či invalidného dôchodcu, ktorí sa ocitli v nepriaznivej situácii a potrebujú pomoc.

V súčasnosti je mnoho rodín, ktoré z dôvodu ochorenia COVID-19 prišli o člena rodiny, stratili zamestnanie alebo sa ich príjem výrazne znížil. Mesto Prešov, so súhlasom občana a s prihliadnutím na zákonný postup, preverí sociálnu situáciu občana, a to s cieľom nielen poskytnúť pomoc jednorazovo, ale komplexne, či už navrhnutím finančnej pomoci (jednorazová dávka sociálnej pomoci alebo príspevok na stravovanie seniorom), poskytnutie poradenstva v oblasti sociálnych služieb (opatrovateľská služba, ambulantné a pobytové služby), poradenstvo v oblasti bývania, zľavneného cestovného a iné.

Navrhované osoby budeme kontaktovať telefonicky, aby sme čo najviac znížili riziko šírenia nákazy a dohodneme s nimi termín stretnutia a prípadnej pomoci.

Zdroj: presov.sk