Verejná diskusia na tému EHMK 2026 bude v Christianii

0
434
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

(ako) – Uchádzať sa o získanie titulu Európske hlavné mesto kultúry 2026 je veľkou šancou pre rozvoj kultúry v Prešove, bez ohľadu na výsledok. Konkurencia ďalších miest je silná. Ide napríklad o Hlohovec, Žilinu, Nitru, Trenčín či Trnavu.

Prešovská participatívna platforma (PPP) preto organizuje 18. júna o 18. hodine v Christiainii verejnú diskusiu na túto tému. Pozvaní sú viceprimátor Vladimír Feľbaba, zástupca PKO, predkladatelia žiadosti z Creative Industry z Košíc, zástupcovia odbornej verejnosti a nezávislej kultúry. „Dostávam už teraz reakcie  na pozvanie k diskusii o EHMK 2026, aj keď nie sú žiarivo optimistické a reflektujú skúsenosti s  podporou kultúrnych aktivít v meste a zapojení verejnosti do pripravy a implementácie. Našim cieľom je pripraviť  diskusiu ako platformu pre objektivne argumenty s cieľom byť  nápomocní pri príprave a realizácii projektu. Všetci reprezentujete odbornú verejnosť, skúsených organizátorov,  umelcov  i návštevníkov s potenciálom mienkotvornosti a pozitívnym vzťahom ku kultúrnemu dianiu v Prešove. Váš názor nám pomôže v ďalšej komunikácii a postupoch,“ povedal koordinátor projektu PPP Peter Rázus. Zároveň vyzval verejnosť, aby pouvažovala nad dvoma zásadnými otázkami, o ktorých by sa malo rozhodne diskutovať. Mali by sa zamyslieť nad tým, aké sú ich očakávania od projektu EMHK 2026 v Prešove. Tiež nad tým, či má mesto dostatočne pripravený takzvaný intelektuálny potenciál (kreatívny, umelecký, organizačný aj administratívny) na prípravu a riadenie takého náročného projektu.

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín