Vo Vranove nad Topľou zasadal krízový štáb

0
499

(ako) – Vo Vranove nad Topľou evidujú 61 potvrdených prípadov ochorenia Covid-19 v marginalizovanej skupine obyvateľstva. Primátor Ján Ragan preto zvolal dnes ráno rozšírený krízový štáb mesta. Padlo rozhodnutie. Dnes pretestujú všetkých 140 obyvateľov bytového domu, v ktorom žije pacient, ktorý bol v sobotu  pozitívne testovaný na ochorenie Covid-19.

„Dbáme o to, aby bola dodržiavaná karanténa, konkrétne v domácnosti, kde je ten pozitívny občan, ale snažíme sa, aby aj ostatní občania podľa možnosti neopúšťali tento priestor,“ uviedol Ján Ragan s tým, že mesto už počas víkendu dezinfikovalo priestory predmetnej mestskej bytovky a dodalo obyvateľom rúška a dezinfekčné prostriedky.

Samospráva už v sobotu na svojej stránke informovala o zasadnutí krízového štábu a prvých opatreniach. Patrí medzi ne zvýšené monitorovanie lokality príslušníkmi mestskej polície a občianskymi hliadkami, plošná dezinfekcia bytového domu, v ktorom sa infikovaní nachádzajú, a tiež distribúcia ochranných tvárových rúšok a dezinfekčných prostriedkov medzi obyvateľov tohto bytového domu. Tieto opatrenia mesto prijalo po konzultácii s pracovníkmi Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou.

Ilustračné foto: Vranov.sk