Za stavbu futbalového štadióna bude zodpovedný Rastislav Mochnacký

0
984

(ako) – Fanúšikovia futbalu, ale aj verejnosť očakávala, ako dopadne hlasovanie v krajskom zastupiteľstve. To totiž malo odsúhlasiť organizačné zmeny v spoločnosti Futbal Tatran Aréna (FTA), ktorá má na starosti stavbu prešovského futbalového štadióna. Návrh bol taký, že FTA má riadiť len 1 konateľ s 3-člennou dozornou radou.

Pripomíname, že v spoločnosti FTA má kraj 49-percentný majetkový podiel, zvyšných 51 percent patrí mestu Prešov. Prvým konateľom bol Artúr Beneš ako spoločný nominant mesta ja kraja. Ďalšími konateľmi bol Milan Macko za mesto a Jozef Cvoliga za kraj. Všetci traja sa svojich funkcií vzdali, keď do mestského zastupiteľstva radnica predložila návrh na zmenu organizačnej štruktúry s tým, že FTA by mal viesť len jeden konateľ. Primátorka to vtedy odôvodnila tak, že reaguje na nespokojnosť Prešovčanov, lebo podľa pôvodných zmlúv mal byť štadión dokončený v roku 2018 a stavať sa ešte ani nezačalo. Spomínaní konatelia svoju doterajšiu prácu na zastupiteľstve odôvodňovali, vysvetľovali, no konateľstva sa verejne a potom aj legislatívne vzdali.

Dôveru vložili do mestského poslanca

Mestskí poslanci zmeny v organizačnej štruktúre schválili a do dozornej rady zvolili bývalých prešovských futbalistov Stanislava Šestáka a Mariána Prusáka. Na ťahu bola župa.  Krajskí poslanci mali schváliť konateľa FTA. Stal sa ním mestský poslanec Rastislav Mochnacký (KDH). Schválili tiež tretieho člena dozornej rady a to Lýdiu Budziňákovú (vedúca odboru majetku a investícií PSK).

Všetko toto však bude oficiálne platiť až po zvolaní valného zhromaždenia spoločnosti FTA, na ktorom sa potvrdí dodatok k spoločenskej zmluve aj personálne zmeny.

Foto: Viktor Zamborský