Zákaz vstupu na Ukrajinu platí aj pre Slovákov

0
287
Hraničný priechod Vyšné Nemecké. / Foto: TASR

(ako) – Ukrajina od soboty 29. augusta uzatvára hranice pre cudzincov. Opatrenie bude platiť do 28. septembra. Rozhodol o tom ukrajinský vládny kabinet. Situácia na Ukrajine je totiž kritická. Denne tam zomierajú desiatky ľudí.

Chorobe Covid-19 podľahlo na Ukrajine za posledný deň 49 ľudí, čím celkový počet obetí pandémie v krajine stúpol na 2403. V stredu Ukrajina hlásila 36 obetí, v utorok 25.

Počet potvrdených prípadov infekcie sa za posledných 24 hodín zvýšil o 1974 na celkovo 112 059. Z ochorenia sa od začiatku pandémie na Ukrajine uzdravilo 54.217 ľudí. Karanténne opatrenia na Ukrajine platia zatiaľ do 31. augusta, potom sa v závislosti od epidemiologickej situácie v každom z regiónov môžu zmierniť alebo zintenzívniť.

Platia aj výnimky

O zákaze vstupu informovalo naše ministerstvo zahraničných vecí na svojej webovej stránke. Výnimku zo zákazu vstupu majú ľudia, ktorí tranzitujú cez územie Ukrajiny v priebehu 24 hodín. Rovnako zamestnanci zahraničných zastupiteľských úradov, konzulárnych úradov a zastúpení medzinárodných organizácií akreditovaných na Ukrajine. Tiež ich rodinní príslušníci, vodiči nákladnej dopravy, piloti, členovia posádky lietadla alebo iných členov leteckého personálu, posádka v lodnej nákladnej doprave, rušňovodiči, vozmajstrovia, vlakové čaty a obslužní pracovníci v železničnej nákladnej doprave.

Slovenský rezort diplomacie tiež pripomína, že lety z Ukrajiny na Slovensko ostávajú pozastavené. Pozastavená je aj medzinárodná osobná železničná a autobusová doprava cez všetky hraničné priechody.

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín