ZMOS avizuje ďalšiu užitočnú aplikáciu. Chce pomôcť gastro segmentu.        

0
203
Ilustračné foto: ZMOS
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

Združenie miest a obcí Slovenska veľmi citlivo vníma ekonomickú situáciu a jej negatívne dopady. Zatváranie prevádzok a rast nezamestnanosti sú faktory, ktoré v mnohom ovplyvňujú sociálno-ekonomický život v samosprávach. Práve preto ZMOS v rámci tzv. digitálneho reštartu pripravuje ďalšiu atraktívnu službu. Po rezervačnom systéme využívanom bezplatne a portály o MOMkách na dlani avizuje špeciálne rezervácie, ktoré dokážu pomôcť gastro segmentu.

Bezplatný rezervačný systém Bookio využíva viac ako 400 samospráv, podnikov, zdravotníckych zariadení a už viac ako milión ľudí. Mimoriadne vysokú návštevnosť má a portál na ktorom ponúkame MOMky na dlani a za 11 dní od spustenia sme na portáli zaznamenali návštevnosť viac ako 570.000 ľudí. Preto s avizovaným digitálnym reštartom a v spolupráci s partnerom z oblasti informačno-komunikačných technológií pripravujeme ďalšiu užitočnú službu.

Našou spoločnou ambíciou je dodať špecializovaný rezervačný systém pre reštaurácie. Sme presvedčení, že postupom času, s rozširovaním očkovania, posilňovaním kolektívnej imunity a pozitívnymi výsledkami pandemických opatrení bude prichádzať k postupnému uvoľňovaniu situácie. Sme svedkami toho, ako v zahraničí, kde to už dovolí epidemiologická situácia sú na vymedzenú kapacitu otvárané reštaurácie. Práve vďaka univerzálnemu systému prihlasovania by tak prevádzky mohli dodržiavať podobné pravidlá ktoré zatiaľ vidíme v zahraničí, pričom by vopred vedeli kto a na ktorú hodinu si objednal stôl v reštaurácii. Takto by mohli byť zároveň dodržané presné kapacitné podmienky návštev prevádzok v súvislosti s dodržiavaním vládnych opatrení a ochrany zdravia návštevníkov reštaurácii. Zároveň by každá takáto prevádzka vybavená rezervačným systémom, mohla byť súčinná ohľadom prípadného epidemiologického trasovania, čím sa dajú detekovať veľmi presne prípadné ohniská šírenia nákazy.

Vďaka tomuto modelu dokážeme pomôcť gastro segmentu, pri ktorom sme svedkami likvidácie stoviek prevádzok a prepúšťania zamestnancov. To sa zároveň prejavuje aj na znížení kúpyschopnosti ľudí v mestách a obciach a teda aj na spomalení ekonomického života.

Združenie miest a obcí Slovenska využije doterajšie praktické skúsenosti a silné odborné zázemie expertov v oblasti informačno-komunikačných technológií, ktorí majú praktické skúsenosti, preukázateľné úspechy, ale zároveň chuť pomôcť v tejto neľahkej dobe. Uvedomujeme si, že táto služba bude limitovaná štátnymi reguláciami z hľadiska uvoľňovania opatrení, avšak nechceme strácať čas a už teraz sa máme záujem pripravovať na obdobie, kedy bude táto služba pomáhať ľuďom, reštauráciám, aj ich zamestnancom.

Michal Kaliňák
ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS

 

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín