Muštové hrozno

Muštové hrozno

Kvalitné strapce môžeme získať na krátkom alebo dlhom dreve podľa toho, v akom tvare sa vinič rozhodneme pestovať. V intenzívnych výsadbách sa najčastejšie stretávame s tzv. rýmsko - hessenským vedením s jedným kmeňom vysokým 80 – 120 cm a s dvoma ťažňami.

Aké muštové odrody viniča sa najviac pestujú?
Odroda Müller Thurgau bola vyšľachtená v Nemecku v roku 1924. Strapce má stredne veľké, valcovitého  tvaru. Bobule sú guľaté, žltozelené s muškátovou arómou. Dozrieva stredne skoro je náročný na pôdu a polohu. Dobre vína sa dajú získať aj z vyšších polôh. Odroda je veľmi úrodná, preto do pôdy je potrebné pravidelne každý rok dodávať viaczložkové hnojivá so stopovými prvkami. Počas tuhých zím drevo často namŕza. Vína sú veľmi príjemné, harmonické, jemné, muškátovej chuti. Odroda Ryzling rýnsky pochádza z Porýnia, kde vznikla z voľného opelenia. Je stredne bujného vzrastu. Strapce sú menšie,  po dobrom opelení veľmi husté, mierne valcovité. Bobule sú zelené, po dozretí  žltozelené. Neskoršie dozrieva, preto ho pestujeme v najteplejších polohách. Najväčšia akosť plodov sa dosahuje neskoršími zbermi. Odroda Irsay Oliver je bujnejšieho vzrastu, vyžaduje dlhší rez. Strapce má stredne veľké až veľké so zlatožltými bobuľami, s jemnou muškátovou vôňou. Dozrieva skoro, preto je vhodná na pestovanie aj vo vyšších polohách. Šupka na bobuliach nepraská, odroda poskytuje muškátové vína veľmi jemnej chuti. Odroda Cabernet Sauvignon má menšie bobule čiernej farby s voskovým povlakom. Vhodne dopĺňa sortiment červených vín. Z ďalších odrôd sú obľúbené odrody Pálava, Muškát moravský, Veltlínské červené skoré, Svätovavrinecké, Devín, Frankovka modrá, Merlot a iné.
 
Ako môžeme preštepiť odrody viniča, ktoré v našich podmienkach nedozrievajú?
Staršie rodiace kry preštepujeme v predjarnom a jarnom období vrúbľovaním do boku staršieho dreva tak, že 1/3 viničového kra upravíme na výšku 80 – 100 cm. Ponechané kry upravujeme tak, že jednoročné výhonky skracujeme podľa spôsobu pestovania na 2 – 3 púčiky. V ďalšom roku ich opäť preštepíme odrodou, ktorá nám vyhovuje. Pri vrúbľovaní postupujeme tak, že na zrezaných ťažňoch urobíme niekoľko zárezov do boku tak, že 3 – 4 cm jazýček skrátime o 2/3 a do vytvorených zárezov zasunieme vrúbeľ zrezaný spojkovacím rezom, pričom vrúbeľ má mať len jeden púčik. Hrúbku vrúbľov sa snažíme pri reze vybrať takú, aby sa rezné plochy vrúbľa a podpníka vzájomne kryli. Vrúble dôkladne zaviažeme páskou z PVC tak, aby sa do rezných plôch nedostal vzduch a voda. Po ujatí sa vrúbľov na kmienikoch ponecháme toľko ujatých očiek, pre aký tvar sa rozhodneme vinič pestovať. Na kmienikoch odstraňujeme všetky letorasty, ktoré vyrastajú z pôvodnej odrody. Za 2 – 3 roky odrodu celkom zmeníme na tú, ktorú v záhradke chceme mať. Výhodou preštepovania starších krov je to, že získame hneď po 2 - 3 rokoch vysoké úrody, pretože kry sú dobre zakorenené a koreňová sústava dokáže z naštepenej odrody vytvoriť veľmi silné rodiace drevo. Vrúble na preštepovanie režeme z krov vždy pred príchodom mrazov, to znamená v decembri a do štepenia ich uchováme v pôde, na zatienenom mieste v záhrade tak, že 2 - 3 z vrúbľa vyčnievajú z pôdy.

Ako presvetľujeme rodiaci vinič?
Rodiace výhonky v ešte auguste vždy skracujeme o 1/3 dĺžky, čím získame vyššiu cukornatosť bobúľ a kvalitu strapcov. Všetky zálistky, ktoré vychádzajú z pazúchov listov vylamujeme už pri ich tvorbe, aby kry zbytočne nezahusťovali a živiny, aby smerovali do rodiacich letorastov. Pred príchodom zimy vinič len mierne skrátime a rez na 2 – 3 púčiky poprípade na ťažne upravíme až v predjarnom období po uplynutí mrazov. Rez viniča sa snažíme urobiť tak, aby výhonky po reze neslzili. Na kroch viniča ponechávame len toľko púčikov, aby sme získali dostatočné kvalitné strapce. Vinič prináša úrodu na jednoročných výhonkoch, ktoré vychádzajú z dvojročného dreva.

Diskusia k článku