Ringloty

Ringloty

Sladké zrelé ringloty obsahujú vitamíny C, E, vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B12). Najväčším bohatstvom, ktoré získame z ringlôt sú minerály – draslík pre srdce, nervy a svaly, fosfor a vápnik pre zuby a kosti, železo pre krv a bunky, horčík pre mozog, svaly i metabolizmus a zinok.

Sú bohaté i na karotén, ktorý zjemňuje pleť a podporuje obnovu buniek, sodík odvodňuje a pomáha vyplavovať z tela škodlivé látky. V ringlotách je veľa vlákniny, kyselina jablčná a citrónová a cukry glukóza, fruktóza i sacharóza. Na tanieri by nemali chýbať nikomu, kto trpí ochorením obličiek, pečene či krvného obehu. Šťavnaté plody pomáhajú aj pri reumatizme.  Sú vynikajúcim pomocníkom pri redukčných diétach, pretože zabraňujú premene cukrov na tuky.
 

Ktoré odrody sa v našich podmienkach najviac pestujú?
K najobľúbenejším odrodám patrí Zelena ringlota veľká a malá a Althanová ringlota, ktorej plody sú pokryté červenou až fialovohnedou farbou. Sú veľké guľovitého tvaru, zo strán mierne stlačené. Dužina plodov je pevná, žltkastá až zlatožltá, veľmi šťavnatá a jemne aromatická. Plody sú na dlhej zelenej stopke. Kôstka je stredne veľká, dobre oddelitelná od dužiny. Je to cudzoopelivá odroda, preto potrebuje pri výsadbe mať vhodných opeľovačov, ako je napr. Zelená ringlota. Je odolná voči mrazom, pričom plody pri nadbytku dažďov praskajú a sú náchylne na  moniliózu. Zelená ringlota veľká má plody stredné veľké, guľovitého tvaru. Šupka je zelenožltá, na slnečnej strane prekvitá škvrnami s bodkami červenkastej hnedej farby. Dužina je pevná, zelenožltá, sladká, aromatická, veľmi dobrej chuti. Kôstka sa dobre oddeľuje od dužiny. Zelena ringlota malá má síce menšie plody, ale sú veľmi sladké, vhodné na priamy konzum a spracovanie.
Aké majú ringloty nároky na stanovište?
Najlepšie im vyhovujú chránené, teplejšie polohy a pôdy dostatočne zásobené humusom, živinami a vápnikom. V nekvalitných, ťažkých a studených pôdach trpia glejotokom a postupným odumieraním jednotlivých výhonkov. Ringloty sú stredne odolné voči šárke, ale náchylne na moniliózu, preto pri pestovaní sa snažíme rezom vytvoriť dostatočne vzdušné a riedke koruny s rodivým obrastom. Presvetľovací rez sa snažíme urobiť vždy po zbere plodov a v jarnom období tesne pred kvitnutím stromov, aby sme obmedzili výskyt glejotoku a bakteriálnych chorôb. Jednoročné výhonky na jar v rokoch rodivosti nikdy neskracujeme, pretože skracovaním jednoročných výhonkov podporujeme tvorbu metiel, na ktorých sa tvoria len listové púčiky a týmto rezom prehusťujeme koruny stromov, ktoré nám zatieňujú tvoriace sa plody a bujným rastom spotrebujú živiny, ktoré sú potrebné pre tvorbu plodov. Nadbytok rastu nám spôsobuje to, že ovocie po odkvitnutí nám zo stromov opadáva, pretože ovocný strom nestačí zásobovať živinami všetky výhonky, a preto si pomáha zhadzovaním tvoriacich sa plodov.
Ako ringloty rozmnožujeme?
V mesiacoch jún – august ich očkujeme na vhodné slivkové podpníky, ako je napr. myrobalán, biela slivka a pod. Pri očkovaní očká berieme len zo zdravých ringlôt a dávame ich do podpníkov, ktoré nám vyrástli v tomto roku. Ak očkujeme do dvojročného a staršieho dreva ujateľnosť očkovancov je veľmi slabá, pretože očká sa najlepšie zrastajú len na podpníkovej časti, ktorá nám vyrástla v tomto roku. Hrubšie podpníky vždy vrúbľujeme na jar, pričom ujateľnosť vrúbľovancov sa nám zvyšuje, keď vrúble z ušľachtilých odrôd zo stromoch odoberáme v zimných mesiacoch ešte pred príchodom silných mrazov. Vrúble do začiatku štepenia uchováme v pôde tak, že ich do jednej tretiny zakopeme na zatienené miesta pod koruny stromov v záhrade. 

Diskusia k článku