Sú víťazí, ktorí majú skvelý nápad a rýchlo ho zrealizujú. Takí sú aj v „Mladosti“

Sú víťazí, ktorí majú skvelý nápad a rýchlo ho zrealizujú. Takí sú aj v „Mladosti“

Polstoročie svojej existencie si nedávno pripomenula Súkromná stredná odborná škola Mladosť. Za túto dobu sa vyprofilovala na jednu z najúspešnejších stredných škôl na Slovensku.

Z pokolenia na pokolenie

Z pokolenia na pokolenie

Blížia sa tie najkrajšie sviatky v roku. Jedným zo symbolov Vianoc je aj vianočný stromček. Zdobenie stromčeka je u nás už tradíciou. Každá rodina si tvorí svoje rituály a tým predáva svoje posolstvá mladším členom rodiny. V niektorých rodinách sa dokonca ozdoby aj dedia z pokolenia na pokolenie. To je aj prípad Alenky Vranovskej.

Miluje tanec

Miluje tanec

Mladé dievča, ktoré hovorí o svojej tanečnej vášni, ako o poslaní, ktorým obohacuje nielen seba, ale aj ostatných. Bezprostredná detská radosť je jej neustálou motiváciou. Reč je o mladej študentke, ktorú tanec fascinoval natoľko, že sa mu venuje od malička.

Svet písmen a slov

Svet písmen a slov

Bez nich by zrejme noviny neboli novinami a časopisy časopismi. Patria na stránky denníkov a týždenníkov ako články či fotografie. Reč je o krížovkách, ktoré sú akýmsi svetom písmen a slov. Nútia nám namáhať mozgové závity a vraj takto znižovať hrozbu rizika ochorenia na Alzheimerovu chorobu. Sú malé, stredné i veľké – celostranové. Ľahké, ťažké i poriadne ťažké. V našom meste je „pánom krížovkárom“ Pavol Husár, ktorý 6. decembra oslávi šesťdesiate narodeniny.

Ku kvetom s láskou

Ku kvetom s láskou

Ak ste milovníkmi kvetov, určite viete, že žiadne hnojivo a ani zalievanie raz týždenne nezaručí, že váš kvietok bude mať krásne zelené lístky a rozkvitnuté kvety. Podľa mnohých domácich „kvetinárok“ potrebuje práve milé slovo. O vášni pani Valérie Kováčovej vedia všetci jej najbližší.

Radoslav Procházka: „Dodnes si pamätám na skvelý koncert Jarka Nohavicu v Prešove.“

Radoslav Procházka: „Dodnes si pamätám na skvelý koncert Jarka Nohavicu v Prešove.“

Napriek tomu, že dostal niekoľko ponúk venovať sa právu v zahraničí, vrátil sa na Slovensko. Tu chce žiť a pracovať. Je poslancom a podpredsedom Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR, vo februári 2013 vystúpil z KDH a pracuje na podrobnom programe pre novú generáciu verejnej služby. Ako vysokoškolský pedagóg sa o svoje skúsenosti delí so študentmi už od roku 1996. Začínal v Bratislave, dnes pôsobí na Trnavskej univerzite ako mimoriadny profesor teórie a dejín štátu . Záleží mu na Slovensku, aj preto sa rozhodol kandidovať na post prezidenta. „Mám veľmi presnú predstavu o tom, ako do prezidentského úradu vrátiť aj aktívnu výkonnosť, aj dôstojnosť pri reprezentácii štátu v zahraničí,“ hovorí Rado Procházka. Priznal aj, že na východ našej krajiny chodí veľmi rád...

Konkatedrála sv. Mikuláša na zjedenie

Konkatedrála sv. Mikuláša na zjedenie

Zdalo sa jej, že výroba medovníkov bude dobrý koníček. Akosi jej to však prerástlo cez hlavu. Reč je o dvojnásobnej víťazke gastronomickej olympiády a dvojnásobnej držiteľke svetového pohára v príprave medovníkov. Celkovo má Mária Muráriková z Trenčína na krku 11 zlatých, 1, striebornú a 1 bronzovú medailu. Už po piatykrát práve v našom meste vystavuje svoje veľkolepé dielo. Tentoraz ohúrila s hodnovernou medovníkovou replikou prešovskej dominanty. Konkatedrálou sv. Mikuláša.

Verná futbalu

Verná futbalu

Miluje pohľad na zelený trávnik a v televízii nevynechá ani jeden zápas. Zdá sa vám to povedomé a pripomína vám to vašu polovičku? Tentoraz sme do netradičnej vášne oslovili nie muža ale ženu, ktorá holduje futbalu.

EUROCUP 2013 v americkom štýle

EUROCUP 2013 v americkom štýle

Už viac ako 21 rokov mladí barmani a barmanky súťažia na prestížnej súťaži, ktorá sa udomácnila v Prešove. Na včerajšom 21. ročníku EUROCUP 2013 to poriadne vrelo. Nováčikmi boli súťažiaci z Litvy a Fínska.

Na dobroty s láskou

Na dobroty s láskou

Ako sa hovorí láska ide cez žalúdok. Otázne je či dobroty doma uvarené a upečené chutia našim blízkym lepšie aj vtedy, keď sú s láskou pripravované. Elena Radačovská svoju vášeň našla práve v receptoch. Útle žieňa, o ktorej by ste si mysleli, že toho ani veľa nepoje miluje vypekanie, varenie rôznych netradičných špecialít a najmä zbieranie receptov.