Si jedinečný a tvoj homeopat to vie

Si jedinečný a tvoj homeopat to vie

Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je homeopatia najrýchlejšie rastúcim a druhým najviac používaným systémom liečby vo svete.

V čom spočíva jej podstata? Ktoré ochorenia dokáže liečiť? Odpovede ponúka rozhovor so skúsenou homeopatkou Oľgou Kancírovou:
Homeopatia je holistický liečebný systém a patrí do oblasti alternatívnej medicíny. Lieči celú osobnosť a teda celkový psychický aj fyzický stav pacienta, nezameriava sa na jeden problém.


Ako vyzerá návšteva - konzultácia u homeopata?
- Konzultácia u homeopata spočíva v spolupráci medzi homeopatom, pacientom a homeopatickým liekom. Skúsený homeopat dokáže klásť otázky pacientovi tak, aby sa spolu s pacientom dostal do hĺbky problému. Je dôležité pochopiť kde, v akom čase a za akých okolností sa pacient dostal do nerovnováhy a ako jeho telo zareagovalo ochorením, ktoré mu v čase konzultácie znepríjemňuje život. Následne po definovaní problému homeopat vyberie homeopatický liek individuálne pre pacienta, ktorý dá pacientovi energiu a silu na vykonanie zmien v živote pacienta. Tým ho dá späť do rovnováhy, pomôže mu nastoliť zdravie a zároveň žiť spokojnejší život bez zdravotných ťažkostí.

Môže si človek aj sám „naordinovať“ homeopatiká bez konzultácie s homeopatom?
- Áno môže. Kto hľadá nájde. Máme veľa dostupných informácií na internete. Veľa dostupnej literatúry. Akadémia homeopatie každoročne usporadúva homeopatické kurzy na domáce použitie v 11 mestách na Slovensku. Pomôcť si tak môžete v akútnych prípadoch ako je nádcha, prechladnutie, angína, chrípka, nevoľnosť, zranenie... V prípade chronických ochorení ako napríklad rôzne autoimunitné ochorenia, alergie, astma, ekzémy, hypertenzia, diabetes, migrény, vredy atď. by som každému odporučila zveriť sa do starostlivosti odborníka, homeopata, ktorý má homeopatické vzdelanie a stále na sebe pracuje, ďalej sa vzdeláva.

Blíži sa leto, čas dovoleniek. Skúsime praktickú otázku - existujú homeopatiká proti úpalu, nevoľnosti či strachu počas cestovania a iné súvisiace s „letom“?
- Samozrejme, napríklad ak pocítime silnú náhlu bolesť hlavy veľmi nám prekáža slnko, naše zreničky sa stiahnu a máme dočervena prekrvenú tvár. Máme úpal s rýchlym nástupom, napríklad ak zaspíme na slnku. Po prebudení nás chytá panika, strach zo smrti, tmy a duchov. Nemôžeme spať pre nepokoj okolo polnoci. Koža je červená, teplá a páli, pociťujeme mravčenie... Ak máme súbor takýchto príznakov, tak nám pomôže homeopatický liek ACONITUM NAPELLUS 30CH. Strata hlasu pred prehriatím, kontinuálne ospalosť u starších osôb. Neschopnosť niesť teplotu slnka, následne neschopnosť pracovať. Nadmerná podráždenosť, hrubo povlečený biely jazyk. Podráždenosť, neznášanlivosť dotykov, ani pohľadov. Bolesti hlavy, horšie na vrchole, oči tupé, prepadnuté, červené. Popraskané pery suché, červenanie uší, opuchy. Nozdry popraskané a pokryté žltými chrastami aj na lícach, brade. Praskliny v kútikoch úst, drsné miesta na koži, žihľavka. Bez smädu, chladný pot, oči citlivé na svetlo, pocit tepla v tvári. Ak máme súbor takýchto príznakov, tak nám pomôže homeopatický liek ANTIMONIUM CRUDUM 30CH. Veľká slabosť a vyčerpanie po vystavení sa horúčave a po pobyte na slnku. Mdloby z vyčerpania teplom. Po čase prichádza zimnica, potí sa a má pocity nevoľnosti a dávenia. Hnačka po vystavení sa horúcemu slnku. Ak máme súbor takýchto príznakov, tak nám pomôže homeopatický liek CARBO VEGETABILIS 30CH.

Ponúknete nám aj nejaké praktické rady?
- Tu je niekoľko zásad užívania homeopatík v akútnom stave: 15 minút nejesť ani nepiť pred podaním, 1 globulku nechať voľne rozpustiť v ústach a následne nejesť ani nepiť 15 minút. V akútnom zlom stave si môžete homeopatický liek dávkovať podľa svojich pocitov. Najčastejšie začíname opakovaním 1 globulky každých 15 minút 3x a potom interval predlžujeme na 60 minút, 90 minút alebo 120 minút. Čím sa cítime lepšie, tým menej dávkujeme.


Diskusia k článku